Przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, niezawodne i nowoczesne rozwiązania do prac związanych z czyszczeniem kanalizacji a także przewozem oraz utylizacją odpadów.
Rivard Bora Combi
Lekki pojazd specjalny Combi (< 3,5t - prawo jazdy kat. B) do szybkich prac interwencyjnych przy ciśnieniowym czyszczeniu instalacji oraz odbiorze osadów. Wysokość to jedynie 1,82m. sprawia że jest niezastąpiony przy pracach w garażach i innych miejscach gdzie inne zestawy nie mogą być użyte.
Rivard Eole
Samochody o DMC 3,5t oraz 4,5t przeznaczone do prac w miejscach trudnodostępnych np. centrach miast czy też garażach podziemnych.
Rivard Blizzard
Średniej wielkości ssąco-płuczące pojazdy dwuosiowe typu „Wuko”.
Rivard Essentiel
Klasyczne zestawy Combi przystosowane do zabudowy na podwoziach dwu oraz trzyosiowych.
Rivard Mistral
Samochody z zabudową ciśnieniowo-ssącą oraz możliwością wyposażenia w przesuwaną przegrodę zbiornika, wysięgnik węża ssącego a także w system odzysku wody.
Rivard Europa
Pojazdy trzy oraz czteroosiowe z zaawansowanym wielofunkcyjnym ramieniem prowadzącym wąż ciśnieniowy i ssący, układem odzysku wody oraz regulowaną pojemnością zbiorników.
Rivard TBM / USF
Systemy do odwadniania osadów poprzez proces flokulacji. Dostępne wersje na podwoziu samochodowym (TBM), oraz stacjonarne (USF).
Rivard Hegoa
pojazdy ssąco-ciśnieniowe zaprojektowane do zasysania i transportu materiałów niebezpiecznych (ADR) o temperaturze zapłonu powyżej 40°C.
Rivard Alizee
Samochody Combi przeznaczone głównie do zastosowań przemysłowych tj.: przewóz materiałów niebezpiecznych (ADR) oraz praca w strefie zagrożonej eksplozją (ADR + ATEX). Możliwość zasysania i transportu materiałów o temperaturze zapłonu poniżej 60°C.
Rivard Sirocco
Ładowarki próżniowe z pompami próżniowymi o dużej wydajności, wykorzystywane do usuwania i transportu materiałów suchych m.in. w pracach związanych z tzw. czyszczeniem przemysłowym. Dostępne również wersje zgodne z dyrektywami ATEX.
Rivard Exvac
Koparki próżniowe przeznaczone do prac ziemnych w terenie zurbanizowanym.
Z uwagi na charakterystykę pracy przedstawione modele są idealnym rozwiązaniem m.in. dla administratorów budynków, spółdzielni mieszkaniowych, zakładów przetwórstwa spożywczego itp.
Pojazdy specjalne do czyszczenia kanalizacji - nowoczesne technologie
Współpracujemy ze światowym liderem w produkcji pojazdów specjalnych do czyszczenia kanalizacji - firmą Rivard. Pojazdy te słyną z jakości i bezawaryjności. Są niezastąpione w pracach na niełatwym i trudno dostępnym terenie. Prace w takich miejscach jak parkingi podziemne, ciasne tunele, mosty, wiadukty, tereny leśne byłyby niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu jakim są samochody do czyszczenia kanalizacji.
Pojazdy do czyszczenia kanalizacji - na każde warunki
Oferujemy pojazdy do czyszczenia kanalizacji firmy Rivard, które zostały tak skonstruowane, aby sprawdzić się podczas pracy w ciężkim terenie. Dysponujemy szerokim wachlarzem niewielkich i kompaktowych wozów, które są niezastąpione podczas nagłych interwencji. Dzięki nim każda awaria może być szybko naprawiona, a szkody ograniczone do minimum. Te niewielkich gabarytów samochody sprawdzą się na terenach wiejskich, parkingach podziemnych, mostach, centrach miast i innym trudnym terenie, gdzie dojazd ciężarówką byłby niemożliwy lub długotrwały ze względu na jej rozmiar.
Mosty, parkingi i trudne dojazdy to już tylko formalność. Rivard oferuje dwie rodziny kompaktowych i lekkich urządzeń z wieloma konfiguracjami, które spełnią każde wymagania pod względem mocy (od 300 do 500 barów).
Samochody specjalne do czyszczenia kanalizacji - lider w branży
Cechy samochodów specjalnych do czyszczenia kanalizacji marki Rivard to przede wszystkim: ergonomia, moc i wszechstronność. W naszej ofercie znalazły się pojazdy idealne do obsługi sieci kanalizacyjnej i szamb. Wśród nich znajdują się samochody dedykowane do konkretnych zadań, ale również pojazdy wielozadaniowe. Posiadamy pojazdy o zróżnicowanej wielkości: od 12 do 32 ton. Atutem tych maszyn jest sterowanie radiowe i schowki zapewniają maksymalną ergonomię.
Oprócz opróżniania szamb lub kanałów miejskich czy wiejskich, samochody specjalne mogą być wykorzystywane do różnych prac, takich jak: czyszczenie rozlanego oleju na drodze, obsługa basenów i fontann miejskich, oczyszczanie rowów melioracyjnych, a także osuszanie zalanych piwnic i garaży podziemnych.
Samochody specjalne do czyszczenia kanalizacji - bezpieczeństwo
Firma Rivard od lat dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo operatorom ich pojazdów. Nowoczesne rozwiązania w zakresie konstrukcji pojazdów są w pełni zgodne z dyrektywą ATEX 2014/34/UE. Jej zadaniem jest wprowadzenie rozwiązań, które wyeliminują prawdopodobieństwa wystąpienia gazowej atmosfery wybuchowej wokół urządzeń oraz wyeliminowanie źródeł zapłonu. Pojazdy specjalne do czyszczenia kanalizacji znacznie zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Rozwiązania firmy Rivard w zakresie odwadniania oferują drugie życie odpadom dzięki odzyskowi energii (metanizacja i kompostowanie).
Pojazdy do czyszczenia kanalizacji. Pojazdy WUKO
Czyszczenie i konserwacja systemów kanalizacji sanitarnej ma kluczowe znaczenie dla gmin i miast. Przeszkody w linii, takie jak korzenie, tłuszcz lub gruz, a nawet pęknięte rury i awarie połączeń mogą spowodować poważne przestoje w gminnym lub miejskim systemie kanalizacji sanitarnej, podczas gdy spływ wody burzowej może pozostawić żwir, piasek, liście i inne zanieczyszczenia, które zatykają kanalizację. Kanalizacje.net.pl
zapewnia gminom i innym podmiotom pojazdy do czyszczenia kanalizacji potrzebne do utrzymania działania tych systemów poprzez rutynowe kontrole i czyszczenie, a także odkrywanie problematycznych obszarów i przeprowadzanie napraw.
Pojazdy do czyszczenia kanalizacji. Pojazd pneumatyczny
Pojazd pneumatyczny to samochód kanalizacyjny wyposażony w węże i dysze strumieniowe służące do czyszczenia podziemnych rurociągów kanalizacyjnych za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem rozpylanej przez dyszę. Jest to jedna z najczęstszych metod czyszczenia rurociągów kanalizacyjnych w celu usunięcia osadów i zatorów z rur. Proces odbywa się z powierzchni włazu. Pojazd do czyszczenia, zwykle ciężarówka, jest wyposażony w zbiornik na wodę, maszynę do produkowania strumienia wody o mocy od 20 do 40 KM, wytrzymały wąż i dysze do czyszczenia odpływów/kanalizacji o różnych rozmiarach. Proces polega na pompowaniu wody ze zbiornika za pomocą pompy wysokociśnieniowej połączonej z wężem zakończonym dyszą. Dysza posiada otwory skierowane w stronę ścianek rury. Wstępny proces czyszczenia jest skierowany przeciwnie do kierunku przepływu, co powoduje reakcję siły skierowanej na zewnątrz na dyszę. Gdy dysza osiągnie docelowy punkt wejścia, proces jest powtarzany wzdłuż kierunku przepływu. Pomaga to rozluźnić osady i przenosi je w kierunku punktu wejścia. Zanieczyszczenia są następnie odkurzane innym wężem.
Cechy niektórych pojazdów do czyszczenia kanalizacji
Napęd z wydajnym silnikiem
Drastycznie zmniejsza zużycie paliwa, wydatki na konserwację, poziom hałasu, masę podwozia i początkową cenę zakupu. Silnik podwozia napędza wszystkie systemy.
Tłokowa pompa wodna
Tłokowa pompa wodna o ciągłym przepływie jest oceniana na 2000 PSI. Potrójna pompa tłokowa zapewnia ciągły, płynny przepływ i ciśnienie, zapewniając bezpieczne i kompletne czyszczenie linii.
Wewnętrzny zawór wysięgnika
Zwiększa prędkość powietrza i buduje natychmiastowe zasysanie próżniowe do zbierania materiałów nad i pod wodą.
Najniższy środek ciężkości
Sprawia, że pełne ładunki są bardziej stabilne podczas transportu.
Cylindryczny zbiornik na odpady
Stal o wysokiej wytrzymałości jest odporna na korozję i ścieranie. Zbiornik ma więcej przestrzeni użytkowej na większe ładunki niż jakikolwiek inny projekt.
System powietrza/próżni
System wyciągu wyporowego umożliwia bezpieczne czyszczenie cieczy lub ciał stałych znajdujących się nad ziemią, lub pod wodą. Różne wielkości wydmuchu wyporowego pozwalają na wydajny przepływ powietrza.
System odcinania próżni
Zabezpieczenie przed awarią zapobiega przedostawaniu się materiałów do wyciągu wyporowego i przedostawaniu się do atmosfery.
Pneumatyczny sterownik
Umożliwia jednoosobową obsługę zwijania/zwijania węża i umożliwia operatorowi pracę w dowolnej odległości od jednostki.
Samochód do czyszczenia kanalizacji. Pojazd Wuko
Jedną z najlepszych metod czyszczenia przewodów kanalizacyjnych i kanałów ściekowych jest wtryskiwanie kanalizacyjne. To nic innego jak strumień wody o bardzo dużym ciśnieniu precyzyjnie skierowany w miejsce, gdzie mogą znajdować się przeszkody lub inne utrudniające swobodny przepływ ścieką przeszkody. Strumień wody produkowany jest przez specjalistyczne dysze natryskowe. Tę metodę czyszczenia można wykorzystać nie tylko do usuwania zatorów i czopów, ale również do regularnej konserwacji kanalizacji. Zapobiegnie to cofaniu się ścieków i kosztownemu usuwaniu większej awarii. Wtryskiwanie kanalizacyjne to też jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie w dobrym stanie kanałów burzowych i miejskich lub gminnych przewodów kanalizacyjnych. Inwestycja w odpowiedni sprzęt lub wynajem usługi to wydatek, który jest niezbędny. Regularne czyszczenie zapobiega uszkodzeniom i utrzymuje kanalizacje w dobrym stanie przez lata. Konserwacja kanalizacji tą metodą jest najprostsza i najbezpieczniejsza. Dzięki niej z łatwością można pozbyć się zatorów tłuszczowych, olejowych i powstałych z połączenia szlamu, błota, korzeni drzew i innych odpadów. Urządzenia do czyszczenia kanałów zamontowane na odpowiednim pojeździe to prosty sposób na zachowanie czystości nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.
Czyszczenie kanalizacji. Jak to działa?
Podczas wpłukiwania do kanalizacji silnik (lub inne źródło zasilania) napędza wysokociśnieniową pompę wodną, która gromadzi się w jednostce zabezpieczającej, skutecznie zwiększając ciśnienie wody. Wszystkie wysokociśnieniowe jednostki natryskowe są oceniane według ciśnienia (PSI) i przepływu wody. Pompa wysokociśnieniowa dostarcza wodę do bębna zawierającego wąż wysokociśnieniowy. Ten wąż powinien być dopasowany do odpowiedniego ciśnienia i przepływu w systemie. Po podłączeniu do końca węża natryskowego dysza wytwarza ciśnienie w systemie. Każda dysza jest zaprojektowana tak, aby kierować strumienie wody pod wysokim ciśnieniem z powrotem w kierunku punktu wejścia. Ma to pomóc w popchnięciu dyszy dalej w dół linii i przeciągnięciu węża natryskowego przez rurę. Należy pamiętać, że wielkość dysz musi być dopasowana do konstrukcji silnika i pompy wodnej. Dodatkowo należy pamiętać o uwzględnieniu straty ciśnienia ze względu na średnicę i długość węża wpłukującego.
Kąty strumienia wody mogą być różne. Strumienie wody skierowane bardziej w stronę powierzchni ścianek rur dają lepsze wyniki czyszczenia. Zmniejsza to jednak siłę ciągnącą dyszy. Strumienie wody skierowane w stronę linii środkowej rury zapewniają maksymalną siłę uciągu, ale zmniejszają skuteczność czyszczenia ścianek rury.
Czyszczenie zatkanych przewodów kanalizacyjnych
Aby oczyścić zatkany przewód kanalizacyjny, użyj dyszy z przednim strumieniem lub dyszami. Strumienie do przodu wykorzystują tylko niewielką część całkowitego przepływu do przebicia się przez zator. Pomaga to zminimalizować utratę napędu podczas usuwania zatkanej żyłki. Strumień przedni jest przeznaczony do wbijania się w zator, umożliwiając tylnym dyszom o większym przepływie usunięcie większości zatoru. Należy zauważyć, że strumień przedni może mieć mniejszy przepływ na otwór w porównaniu z otworami dyszy tylnej.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej obszernej oferty. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.