Przepychacz do kanalizacji

Urządzenia sprężynowe takie jak przepychacz do kanalizacji, służą do udrażniania zatorów i usuwania osadów stałych z rur, kanałów ściekowych, instalacji przemysłowych i innych. Przepychacz do kanalizacji pracuje specjalnymi sprężynami wyposażonymi w końcówki robocze. W ofercie znajdują się zarówno narzędzia ręczne, jak i urządzenia mechaniczne z napędem elektrycznym. Niezależnie od tego, czy jest to odprowadzenie ze zlewu, przyłącze do budynku czy też główny kanał, mechaniczny przepychacz do kanalizacji wykonuje pracę szybko i skutecznie.

Proponowane przez nas urządzenia mechaniczne sprawdzą się zarówno w przypadku wystąpienia mniejszych osadów, jak i większych zanieczyszczeń, skutecznie przepychając każdą rurę. Wszystko dzięki zastosowaniu najbardziej innowacyjnych metod, które gwarantują najwyższą jakość pracy, komfort, a także bezpieczeństwo. Pośród szerokiej gamy urządzeń oferujemy zarówno przepychacze do kanalizacji ręczne, urządzenia bębnowe, maszyny pracujące sprężynami lub spiralami. W ofercie dostępne są także urządzenia stworzone do zadań specjalnych, czyli najcięższych prac związanych z udrażnianiem rur.

Szeroka oferta naszych mechanicznych przepychaczy do kanalizacji

Bogaty wybór urządzeń w ofercie pozwala nam zaproponować klientom maszyny dostosowane do każdych potrzeb.

Przepychacz Ridgid K-750
Polecamy następujące przepychacze mechaniczne:
  • Kwik Spin / Power Spin - narzędzia ręczne
  • K-39 / K-40 - urządzenia bębnowe ze spiralami o średnicy 8 i 10 mm
  • K-400 - zestaw bębnowy używający sprężyn 10 i 12 mm
  • K-3800 - maszyna bębnowa do prac ciężkich ze spiralami 10 i 12 mm
  • K-50 - przepychacz do kanalizacji pracujący sprężynami o średnicach 8, 10 lub 16 mm
  • K-60 - zestaw używający spiral 8,10,16 i 22 mm
  • K-750 - maszyna bębnowa ze sprężynami 16 i 20 mm
  • K-7500 - urządzenie bębnowe do prac ciężkich pracujące spiralami 16 i 20 mm
  • K-1500 - zestaw używający sprężyn 22 i 32 mm

Każde z nich przystosowane jest do pracy z innym rodzajem zabrudzeń i zanieczyszczeń kanalizacyjnych. Jednak warto pamiętać, że maszyny mechaniczne same w sobie przeznaczone są do najcięższych prac. Dzięki szerokiemu wyborowi spiral i sprężyn umożliwiają dbanie o przepustowość instalacji, narażonych na powstawanie różnego rodzaju blokad, które uniemożliwiają lub utrudniają komfortowe korzystanie z nich.

Atuty mechanicznych przepychaczy do kanalizacji

Podstawową zaletą mechanicznych maszyn udrożniających jest możliwość pracy w każdych warunkach, nawet ujemnej temperaturze. Wyposażone w specjalne końcówki robocze urządzenia skutecznie usuwają zatory i osady stałe z rur o dużych średnicach. Tym, co wyróżnia przepychacze mechaniczne, od tradycyjnych, ręcznych maszyn udrożniających jest także zainstalowany napęd elektryczny. Dzięki temu ich obsługa jest niezwykle prosta i komfortowa dla jej operatora. Wszelkie prace zostaną wykonane właśnie dzięki końcówkom dopasowanym do rodzaju rury oraz zanieczyszczeń, a także napędowi elektrycznemu.

Mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące naszej oferty urządzeń udrożniających do kanalizacji? Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi specjalistami, którzy pomogą wybrać maszynę dopasowaną do każdych potrzeb i możliwości.

Dostępny jest bardzo szeroki asortyment sprężyn i końcówek roboczych do wszystkich urządzeń mechanicznych dostępnych na rynku. Mogą więc nabyć u nas Państwo nie tylko przepychacz do kanalizacji, ale również potrzebne do wymiany części.

Przepychacz sanitarny - model K-400

Jednym z urządzeń do czyszczenia kanalizacji, jakie oferujemy jest sprzęt firmy Ridgid K-400. Urządzenie charakteryzuje się niezawodną, wysoką mocą, dzięki której udrożnienie nawet najtrudniejszych i uporczywych zatorów w odpływach, rurach, prysznicach i zlewach jest łatwe i szybkie. To lekkie urządzenie o przyjemnym profilu. Jest również zbudowane ergonomicznie i dzięki temu praca z nim nie powoduje dodatkowego zmęczenia. Jest idealne dla osób i firm zajmujących się przepychaniem odpływów, zarządzających nieruchomościami i hydraulików.

Nie zalecamy używania urządzenia do usuwania gałęzi i korzeni. Do tego celu polecamy inne urządzenia dostępne w naszej ofercie. Model K-400 wyposażony jest w sprężynę 10 mm do linii o średnicy 40 mm oraz w sprężynę 12 mm do linii o średnicy 50 mm. Dużym atutem urządzenia jest zintegrowany wózek transportowy, dzięki któremu transport z i na miejsce pracy jest szybki i prosty. Sprawdzi się w pracach terenowych. Duże koła ułatwiają poruszanie się po nierównym terenie. Model wyposażony jest w wysuwaną rączkę i system kontroli nad sprężyną. System ten zatrzymuje ruch obrotowy bębna w momencie, gdy narzędzie zostaje zablokowane w zatorze. Sprężyny wykorzystane w urządzeniu posiadają mocny i wytrzymały rdzeń.

Udrażnianie kanalizacji - model K-3800

Kolejnym urządzeniem (przepychacz do kanalizacji) jest model K-3800. To bardzo mocna i stosunkowo łatwa do przemieszczania maszyna do udrażniania kanalizacji wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie wymaga tylko minimalnego przygotowania do czyszczenia odpływów podłogowych, linii zlewów, umywalek i wywietrzników dachowych. Przepychacz sanitarny K - 3800 jest wytrzymały, solidny i odporny na korozję. Dużym atutem jest formowany bęben sprężyny, który nie ulega wgnieceniom oraz nie ulega procesom rdzewienia. Szybkozłączka i wbudowane uchwyty w bębnie umożliwiają łatwą wymianę sprężyny i jego przemieszczanie. Maksymalna pojemność bębna jest duża i wynosi 30,5 metra. Sprężyna 10 mm jest najlepsza do linii o średnicy od 40 mm do 75 mm. Sprężyna 12 mm jest najlepsza w przypadku linii o średnicy od 50 mm do 100 mm. Model K-3800 ma mocny silnik, który obraca sprężyną z prędkością 240 obr/min.

Czyszczenie kanalizacji - model K-7500

Innym dostępnym u nas urządzeniem do czyszczenia kanalizacji jest maszyna bębnowa Ridgid K-7500. Polecana jest do rur o średnicy od 75 do 250 mm. Wyposażona została w sprężynę o średnicy 16 mm do rur odpływowych o średnicy od 75 mm do 150 mm o długości do 76 m oraz w sprężynę o średnicy 20 mm do rur odpływowych o średnicy od 110 mm do 250 mm o długości do 76 m. Najważniejsze cechy tego urządzenia to wydajność i kontrola sprężyny.

Maszyna bębnowa Ridgid K-7500 jest idealna do wszystkich najtrudniejszych zadań. Nadaje się również do usuwania gałęzi i korzeni. Sprężyna obraca się z prędkością 200 obr./min. Dużym atutem jest mocny, ale cichy silnik. Bęben główny i wewnętrzny nie ulegają rdzewieniu, wgnieceniu czy rozdzieleniu, a ponadto są łatwe w czyszczeni. Główny bęben mieści do 30,5 m sprężyny o średnicy 20 mm lub 38 m sprężyny o średnicy 16 mm.

pixel